Menü
ENGLISH

Haberler

Renault MAİS Autoshow'da yerini aldı

Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk dijital Autoshow'u, kapılarını ziyaretçilere açtı. Otomobilseverlerin online olarak ziyaret edebildiği fuarda Renault ve Dacia mevcut ürün gamının yanı sıra Yeni Renault Megane E-TECH Electric, Dacia Jogger, Dacia Spring ve Dacia Bigster Concept'i de sergiliyor.

Autoshow’da ziyaretçilerin beğenisine sunulan modeller

Yeni Megane E-TECH Electric sahneye çıkıyor

Autoshow'daki Renault standında Yeni Megane E-TECH Electric dikkat çekiyor. 2019 yılındaki MORPHOZ konsept otomobilinden esinlenilen ve ardından 2020 yılında Megane eVision ile müjdelenen Yeni Megane E-TECH Electric modeli, yeni elektrikli araç dünyasının bir simgesi konumunda bulunuyor. Elektrikli araç teknolojisinin öncülerinden olan Renault Grubu, bugüne kadar satılan 400 bin araç ve kat edilen 10 milyar “e-kilometre” ile 10 yılı aşkın uzmanlığını Yeni Megane E-TECH Electric’e aktardı. Yeni Renault logosunu üzerinde taşıyan ilk model olma özelliği taşıyan Yeni Megane E-TECH Electric, ışık ve ses imzaları, bağlantılı OpenR bilgi-eğlence sistemi, ince tasarıma sahip verimli bataryalar gibi birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Model, 60 KWh’lik ince tasarıma sahip bataryası ile 470 KM menzile sahip olacak.

Markanın standında ayrıca Clio, Captur, Taliant, Koleos, Megane Sedan, Zoe, Twizy ve Yeni Express modelleri de incelenebiliyor.

Dacia'da yenilik rüzgârı

Sporu, outdoor ruhu ve pozitif enerjiyi çağrıştıran bir isimle Dacia Jogger, markanın yeni kimliğini ileriye taşımaya yardımcı oluyor. Her yönüyle gerçek bir Dacia olan 5 ve 7 kişilik versiyonlara sahip Jogger, çok yönlü bir otomobilin en iyi fiyat-genişlik oranını ve işlevselliğini sunuyor. Dacia Jogger, şehir dışına kaçamaklar yapmak isteyen ailelerin günlük yaşamlarına da eşlik eden uzun soluklu bir yol arkadaşı olarak öne çıkıyor.

Yeni Spring, Dacia’nın elektrikli mobiliteyi herkes ve her tür kullanım için erişilebilir kıldığı modeli olarak dikkat çekiyor. SUV görünümüne sahip model, WLPT verileriyle 230 km’lik (şehir içi 305 km) menziliyle çoğu şehir içi ve şehirler arası sürüş ihtiyaçlarını karşılıyor. 

Dacia tarzına sadık kalınarak geliştirilen Bigster Concept, geniş iç hacimli, dayanıklı ve her türlü yol tipinde keyifle kullanım için yaratılmış kimliğiyle yeni ufuklara göz kırpıyor. Markanın geçirdiği dönüşümü modern detayları ve outdoor ruhuyla temsil eden Bigster Concept, erişilebilirlik ve çekiciliğin zıt kavramlar olmadığını kanıtlıyor.

Autoshow'daki Dacia standını ziyaret edenler ayrıca, Yeni Duster, Yeni Sandero ve Yeni Sandero Stepway modellerini de yakından tanıma fırsatı buluyor.

Türkiye’nin ilk dijital Autoshow etkinliği olma özelliğine sahip Autoshow 2021 Mobility fuarını linke tıklayarak ziyaret edebilirsiniz. https://bit.ly/Renault-AutoShow