Menü
ENGLISH

Haberler

İsdemir’de 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesinde anlaşma sağlandı

Türkiye’nin aynı anda uzun ile yassı çelik üretebilen tek ve en büyük entegre tesisi İsdemir’in toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. İsdemir’in 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi, 24 Mayıs 2021 tarihinde Ankara’da imzalandı.

İsdemir’de saat ücretli 3000 çalışanı kapsayan 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine, Aralık 2020’de başlandı. İsdemir ve Özçelik İş Sendikası arasında yapılan İsdemir 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, 24 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirilen 8. oturumda bağıtlandı.

Toplantıya İsdemir’i temsilen OYAK Genel Müdürü ve İsdemir Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Savaş Erdem, OYAK İnsan Kaynakları Grup Başkanı Haluk Gümüşderelioğlu, İsdemir Yönetim Kurulu Üyesi Güliz Kaya ve İsdemir Genel Müdürü Mesut Keyfli katılırken, Özçelik – İş Sendikasını temsilen Genel Başkan Yunus Değirmenci, Başkan Yardımcıları Bayram Altun, Recep Akyel, Ferhan Öner, Genel Sekreter Hicret Bozoklu, İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve Şube Yöneticileri katıldı.

İsdemir, tüm dünyanın Covid-19 salgını nedeniyle zorlu günler yaşadığı bu süreçte, en önemli varlığı olarak gördüğü çalışanlarını korumaya ve iş barışını sağlamaya devam ettiğini bir kez daha gösterdi. İsdemir, çalışanlarından aldığı güçle Türkiye için değer üretmeye devam edecek.