Menü
ENGLISH

Haberler

HEKTAŞ, tüm çiftçilerin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor

Akıllı Tarımın Öncüsü HEKTAŞ, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde, gıdaya erişimin kritik bir öneme sahip olduğu pandemi döneminde de aralıksız çalışan çiftçiler için yeni bir kampanyaya imza attı. #ÇİFTÇİMETEŞEKKÜRLER isimli farkındalık kampanyası ve reklam filmiyle çiftçilere anlamlı bir sürpriz yaptı. Sunduğu ürün ve hizmetlerle çiftçilerin her zaman yanında olan HEKTAŞ, Türkiye’yi köy köy gezen eğitim ve bilgilendirme etkinliklerinin yanı sıra geliştirdiği Akıllı Asistan mobil uygulaması, İzlenebilir Güvenli Gıda Platformu, Bursa Orhangazi Tarımsal İnovasyon, Eğitim ve Deneyim Merkezi ve uzaktan görüntüleme, analiz ve uygulama drone’u HEKTAŞ Turna gibi dünya çapında projelerle çiftçilere destek olmayı sürdürüyor.

İnsanlığın, gıdaya erişim ve sürdürülebilir tarımsal üretimin ne kadar kritik bir öneme sahip olduğunun farkına varıldığı pandemi döneminde, ülkemizin tarımsal üretim ve gıdaya erişim konularında sıkıntı yaşamaması adına canla başla çalışan çiftçileri unutmayan HEKTAŞ, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü için özel bir teşekkür filmi yayınladı.

Teşekkür filmi #ÇİFTÇİMETEŞEKKÜRLER etiketi ile yayında

İstanbul ile Antalya’nın Aksu ve Kumluca ilçelerinde üç gün süren teşekkür kampanyasının tanıtım filminin çekimlerinde gerçek çiftçiler rol alırken, tarlalarında emek harcayan çiftçilerin işlerini yaptığı o anlar da kameralara yansıdı. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde #ÇİFTÇİMETEŞEKKÜRLER etiketi ile yayınlanan ve HEKTAŞ’ın çiftçilerin fedakârca verdiği emeklerine yönelik farkındalık yaratmayı hedeflediği film, “Tüm çiftçilerimize sonsuz minnetle” sözü ile sona eriyor. HEKTAŞ, farkındalık kampanyasıyla toplumun her kesimini çiftçilere teşekkür etmeye davet ediyor.

Yapay zekâ destekli mobil uygulama

65 yıldır üreticilerin yanında olan HEKTAŞ, pandemi önlemleri kapsamında uygulanan kısıtlamalara karşı yeni özelliklerle donattığı yapay zekâ destekli mobil uygulama HEKTAŞ Akıllı Asistan ile üreticilere hızlı çözümler sundu. HEKTAŞ Akıllı Asistan mobil uygulaması üreticilerin serada, bahçede ve tarlada yardım ve destek alabileceği, tüm sorularına cevap veren dijital bir asistana dönüştü. HEKTAŞ, bu uygulamasıyla ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri'nde "Tarımsal Bilişim" kategorisinde, TİSK Ortak Yarınlar Ödül Programı’nda ise Dijitalleşme Kategorisi’nde ödüle layık görüldü.

Akıllı Asistan’ın yanı sıra pandemiyle birlikte temassız teknolojilerin önem kazanmasıyla Türkiye’nin ilk İHA 2 statüsündeki ilaçlama drone’u HEKTAŞ Turna’yı çiftçilerin hizmetine sunan şirket, böylelikle üreticilerin dünyadaki rakipleriyle rekabet edebilmelerini, ürün verimliliğini arttıran ve zamandan tasarruf sağlayan yeni teknolojilere adapte olabilmelerini amaçlıyor.  

Dünya çapında bir Ar-Ge ve Eğitim Üssü

HEKTAŞ’ın Ar-Ge’ye dayalı, yeni teknolojilerin ve modern üretim tekniklerinin üreticilere uygulamalı olarak sunulacağı Bursa Orhangazi’deki Tarımsal İnovasyon, Eğitim ve Deneyim Merkezi’nde de inşa çalışmaları devam ediyor. Merkez ile 5 yılda toplam 25 bin üreticiye dokunmayı hedefleyen HEKTAŞ, bu tesiste düzenli olarak ağırlayacağı çiftçileri yeni teknolojilerle tanıştıracak ve üretimde fark yaratmalarını sağlayacak eğitimler verecek.

İzlenebilir Güvenli Gıda Platformu ile çiftçilerin menfaatlerini koruyor

İzlenebilir Güvenli Gıda Platformu ile de üreticilerin daha verimli üretim yapmalarına yönelik yapay zekâ destekli akıllı tarım teknolojileri üzerine sistemler geliştiren HEKTAŞ, çiftçiler için üretim yapılan seralardaki mahsullerin gelişimleri ve olası olumsuz durumları sensörler aracılığıyla uzaktan takip edebilmeyi, hızlı ve doğru müdahale ile verim kaybının önüne geçebilmeyi sağlıyor. HEKTAŞ, böylece üreticilerin olumsuz koşullardan en az düzeyde etkilenmelerini sağlayarak, onların menfaatlerini korumayı amaçlıyor.

#ÇİFTÇİMETEŞEKKÜRLER Reklam Filmi