Menü
ENGLISH

Haberler

Güzel Enerji'den maksimum iş güvenliği için yeni LPG tanker filosu

OYAK Grubu Enerji Şirketleri bünyesinde faaliyet gösteren Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş., sektörel anlamda gücünü daha da artırmak adına LPG tanker filosu yenileme programını başlattı.

Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş.’nin temel çalışma prensipleri arasında ilk sırada yer alan emniyet, OYAK Grubu Şirketleri bünyesinde hizmet verilmeye başlanmasının ardından çok daha büyük önem kazanan bir kavram olarak varlığını sürdürüyor. 45 adetlik filodaki 12 tankerin yenilendiği, 15 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen LPG tanker filosu yenileme programındaki tankerler, her türlü emniyet unsuru düşünülerek projelendirilip imal edilmiş son teknolojiye sahip araçlardan oluşuyor.

Tamamı araç içi ve dışı kameralarla donatılan tankerler ile sürücülerin emniyetli sürüş performansı değerlendirilirken, kaza ihtimali hallerinde kök sebep analizleri yapılıyor. Habersiz takipler ile istasyonlardaki boşaltım faaliyetlerinin uygunluğu denetleniyor; tankerler, periyodik olarak çok detaylı bir teknik ve ADR kuralları kontrol süzgecinden geçiyor. En büyük önceliği iş güvenliği olan Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş.’nin bu uygulamalar ile ana hedefi uzun vadede “Sıfır kaza” ile ilerlemek.

Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş. Genel Müdürü Tolga Işıltan, konuyla ilgili görüşlerini şöyle ifade etti: “Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş. olarak tanker filomuzun yenilenmesi, en çok önceliklendirdiğimiz emniyet kültürümüzün önemli bir ayağını temsil ediyor. Bu yatırım dahilinde yeni ve en emniyetli tankerleri filomuza dahil etmekle kalmıyor, emniyet kültürümüzün diğer unsurları için de sıkı bir çalışma sergiliyoruz. Tankerlerimizin tamamındaki araç içi ve dışı kameralar ile sürücülerimizin emniyetli sürüş performansını değerlendiriyor, kaza ihtimali hallerinde kök sebep analizleri ile ‘Daha iyi nasıl yapabiliriz?’ sorusunun cevabını araştırıyoruz. Bu noktada iş ortaklarımızın da aynı gayreti sergilemesini bekliyor hatta onlardan da bu yönde çalışmalarını talep ediyoruz. Özellikle en büyük iş ortağımız OMSAN ile emniyetli iş yapma ve değer katma amacıyla yoğun iş birliği içerisindeyiz. Ana hedeflerimizden biri, tankerlerimizin ‘Sıfır kaza’ ile trafiğe dahil olmasıdır. Emniyet ve iyileştirme çalışmaları anlamında her geçen gün yenilikçi atılımlar yapmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Türkiye’de akaryakıt sektörünü Eurodiesel, mobil ödeme, ozonla hijyen gibi birçok ilkle ve yenilikçi teknolojiyle tanıştıran TOTAL İstasyonları, geniş dağıtım ağı ile müşterilerine kaliteli hizmet ve yüksek performanslı ürünler sunuyor.