Menü
ENGLISH

Haberler

Ordu Yardımlaşma Kurumu 60 Yaşında

Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının emeklilik yaşamındaki refahına katkı sağlamak üzere kurulmuş OYAK bugün 60 Yaşında…

Kuruluş yıl dönümü vesilesiyle; OYAK Yönetim Kurulu Başkanı (E) Tümgeneral Mehmet TAŞ, OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş ERDEM, Genel Kurul, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu Üyeleri, OYAK Üst Yönetimi ve çalışanları ile gelenekselleşen Anıtkabir töreni gerçekleştirildi.

Pandemi koşulları sebebi ile bu yıl Anıtkabir törenine kısıtlı sayıda katılım gerçekleşirken; Aslanlı Yol’dan başlayan, ATATÜRK’ün mozolesine çelenk konulması ve saygı duruşu ile devam eden tören, OYAK Yönetim Kurulu Başkanı (E) Tümgeneral Mehmet TAŞ’ın Anıtkabir Şeref Defterini imzalamasıyla sona erdi.

 

OYAK Yönetim Kurulu Başkanı (E) Tümgeneral Mehmet TAŞ, Anıtkabir Şeref Defteri’ne şunları yazdı:

“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK,

Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının gelecek kaygısı yaşamadan vazifesini ifa etmesine katkı sağlayan ve üyelerinin geleceğini güvence altına alan OYAK’ın 60’ıncı kuruluş yıl dönümü maksadıyla huzurunuzda bulunmanın heyecanını yaşıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin sağladığı imkânlara ek olarak Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin emeklilik yaşamındaki refahına katkı sağlamak üzere tamamlayıcı emeklilik fonu olarak teşkil edilmiş olan Ordu Yardımlaşma Kurumu, Türk vatanına ve OYAK mensuplarına hizmetinde 60’ıncı Başarı Yılına ulaşmıştır. Vatanın dört bir yanında her türlü şartta fedakârca görev yapan, mazisi şanla dolu kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin alın terinden ayrılmış akçe ve silah arkadaşlığı dayanışması anlayışıyla teşkil edilen OYAK, hizmetlerine ilk kurulduğu günkü ruh ve anlayışla devam etmektedir.

OYAK olarak mensuplarımız ile birlikte “Güçlü Türkiye” aşkıyla çalışmalarımızı yürüttüğümüzü huzurunuzda bir kez daha yinelerken aziz hatıranız önünde saygı ve minnetle eğiliyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

Ruhun şad olsun.”

"Anıtkabir Tören videosuna buradan ulaşabilirsiniz."