Menü
ENGLISH

Haberler

Gelecek nesillere olan sözümüzü tutarak kendi kategorimizde ilk kuruluş olmaya hak kazandık

OYAK’ın gelecek nesilleri koruma misyonuyla yola çıktığı OYAK ekosistem Sıfır Atık Projesi, Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınma amaçlarına katkı sağlamaya ve sosyo-ekonomik değer yaratmaya tüm hızıyla devam ediyor. 29 Temmuz 2019 tarihinde başlatılan ve tüm Grup Şirketleri’nin dahil olacağı proje, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından da tescillendi. OYAK Genel Müdürlüğü, kendi kategorisinde Sıfır Atık Temel Seviye belgesini alan ilk kuruluş olmaya hak kazandı.

İsrafın önlenmesi ve kaynak verimliliğini, operasyonlarının her aşamasında hassasiyetle gözeten OYAK Grubu, Sıfır Atık Projesi kapsamında OYAK Genel Müdürlüğü ve Ankara’da bulunan dört farklı lokasyondaki ofislerinde tam bir sıfır atık dönüşümü sağlıyor. Yapılan çalışmalarla Genel Müdürlük ofislerinde oluşan atıkların kaynağında azaltılması, ayrıştırılması ve geri dönüştürülmesi ile ilgili yenilikçi çözümler tasarlanarak mevzuat gereklilikleri yerine getiriliyor.

OYAK Grubu, gelecek nesillere olan sorumluluğunun bilinci ile planlanan projenin ikinci fazında 1,5 milyon kişilik ekosisteme ulaşarak kültür değişimi yaratmayı hedefliyor. Sektörlerinde lider tüm Grup Şirketlerinin OYAK ekosistem Sıfır Atık Projesine dahil olması ve projenin etki alanının daha da genişlemesiyle OYAK Grubu, ülke ekonomisine büyük katkı sağlarken çevresel sürdürülebilirlik adına da topyekûn bir bilinçlenme hareketi başlatıyor. OYAK, projenin ilerleyen aşamalarında ise mevzuat gereklerinin ötesinde çalışmalar yaparak, bugünün ve geleceğin ihtiyaçlarına saygılı ve sorumlu davranmaya devam edecek.