Menü
ENGLISH

Haberler

Erdemir 55 yaşında

OYAK Maden Metalürji Grubu Şirketlerimizden ve ülkemizin en değerli sanayi kuruluşlarından Erdemir, işletmeye açılışının 55. yıl dönümünü kutluyor. Yarım asrı aşan sürede, yerli çelik üretimini durmaksızın sürdüren Erdemir, Türk ve dünya ekonomisine değer katmaya devam ediyor.

Uluslararası kalite standartlarında levha, sıcak ve soğuk haddelenmiş sac ile kalay, krom ve çinko kaplamalı sac üreten Erdemir, otomotiv, beyaz eşya, boru profil, haddecilik, genel imalat, elektrik-elektronik, makine, enerji, ısı gereçleri, gemi inşa, savunma, ambalaj gibi sektörlere temel girdi sağlayarak hayat veriyor.

Ekonomiye, çevreye ve topluma sorumlu bir kurumsal yaklaşımla hareket eden Erdemir, bulunduğu bölgenin kalkınmasına ve istihdamına da çok önemli katkılarda bulunmaya devam ediyor.

“Gelecek, çelikten gelecek” ilkesiyle faaliyetlerini kararlılıkla sürdüren, Türkiye’nin ilk ve en büyük entegre yassı çelik üreticisi olan, Erdemir, “gücümüz geçmişten, geleceğimiz birlikten” sloganıyla da ülkenin sürekli artan yassı çelik ihtiyacını karşılayarak sanayinin önünü açmak, ürün ve hizmet çeşitliliği, yüksek katma değerli ürünlerin üretimi için verimliliğini artırarak sürdürüyor.