Menü
ENGLISH

Online Üye Hizmetleri

Online Üye Hizmetleri

Parolanızın herhangi bir yere yazmayınız. Bilgisayara veya tarayıcıya kaydetmeyiniz. Yakınlarınızın doğum tarihi, özel gün ve telefon numaranız gibi kolay tahmin edilebilecek parolalardan kaçınınız.

Bilgisayarınızın güvenli olmasına dikkat ediniz.

Bilgisayarınızda kurulu güncel bir anti-virüs yazılımı olması büyük önem arz etmektedir. Anti-virüs yazılımları, sisteminizi bilinen virüslerden ve olası saldırılardan korur. Anti-virüs yazılımı sürekli olarak güncellenmeli ve özellikle Internet’ten dosya indirirken çalışır halde tutulmalıdır. Internet ve taşınabilir cihaz/ortamlardan bilgisayarınıza program yüklemeden önce, dosyaları mutlaka virüs taramasından geçiriniz. Güvenliğinden emin olmadığınız lisansız programları, taşınabilir cihaz/ortamları bilgisayarınızda kullanmayınız.

Bilgisayarınızda kişisel güvenlik duvarı (firewall) yazılımının kurulu olması, güvenliğinize olumlu katkı sağlayan bir unsurdur. Bu yazılımlar, bilgisayarınızda bulunan dosya veya bilgilerin başka bir kullanıcıya sizin bilginiz olmadan gönderilmesini ve bilgisayarınıza uzaktan erişilmesini engeller.

Kullandığınız bilgisayarın güvenlik güncellemelerini mutlaka yükleyiniz.

Adres çubuğuna www.oyak.com.tr yazarak giriş yapınız.

OYAK Online Üye Hizmetleri'ni kullanmak istediğinizde tarayıcınıza www.oyak.com.tr adresini yazınız. Size gönderilen e-postalarda bulunan herhangi bir linki tıklayarak veya farklı sayfalardan direkt yönlendirilme yöntemiyle OYAK Online Üye Hizmetleri'ne giriş yapmayınız. OYAK Online Üye Hizmetleri'ne sadece www.oyak.com.tr adresi üzerinde bulunan Online Üye Hizmetleri linkini kullanarak giriniz.

Şifre girişlerinizi güvenlik altına almak amacıyla, OYAK Online Üye Hizmetleri’ne giriş esnasında “Sanal Klavye” uygulamasının kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu uygulama, OYAK Kurum Üye Numarası, şifre ve güvenlik kodunu “sanal klavye” üzerindeki tuşları mouse ile tıklayarak girmenizi sağlar.

OYAK Online Üye Hizmetleri'nin Kurum Üye Numarası/Şifre sorulan giriş sayfasının ve işlem sayfalarının sağ alt veya üst köşelerindeki KİLİT işareti kontrol edilmelidir. KİLİT işareti çift tıklandığında sayfanın SSL ile şifrelendiğini ve sitenin OYAK'a ait olduğunu belirten yeşil renkli ORDU YARDIMLAŞMA KURUMU ifadesi yer almalıdır. Web sunucularımız ile internet tarayıcıları arasında SSL protokolü kullanılmaktadır. SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. Güvenli erişim sertifikasına sahip bir siteye girdiğinizde tarayıcınızın adres çubuğu yeşil renge dönüşür. Bu görsel uyarıcı sayesinde gerçek web sitesinde olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

OYAK Online Üye Hizmetleri’nden çıkarken mutlaka "Çıkış" butonunu kullanınız ve OYAK Online Üye Hizmetleri'nden çıktığınızdan emin olduktan sonra pencereyi kapatınız.