Menü
ENGLISH

Tarım Hayvancılık

Tarım Hayvancılık

Bitki Koruma - Bitki Besleme Ürünleri, Tohum ve Hayvan Sağlığı İlaçları

OYAK ve Grup Şirketlerinin faaliyet alanlarından birini de önemi her geçen yıl artan bitkisel ve hayvansal üretim oluşturmaktadır.

Tarım ürünleri üretici fiyat endeksi (Tarım - ÜFE), 2019 yılı Kasım ayında bir önceki aya göre %1,76, bir önceki yılın Aralık ayına göre %13,60, bir önceki yılın aynı ayına göre %17,33 ve on iki aylık ortalamalara göre %22,82 artış göstermiştir.

Tarımsal ürün ihracatı, 2019 yıl sonu itibarıyla  23,4 milyar ABD Doları olarak gerçekleşmiştir.

OYAK Tarım Hayvancılık Grubu Şirketlerimizden Hektaş, “Akıllı Tarımın Öncüsü” sloganıyla, bitki koruma, bitki besleme, tohum ve hayvan sağlığı alanındaki bilgi birikimi ve mevcut ürünleri ile sürdürülebilir tarımsal üretimde ülkemizin tarım sektörünün çözüm ortağı olmuştur.

Şirketin, 350’den fazla bitki koruma, bitki besleme, tohum, hayvan sağlığı, evcil hayvan maması ve pet bakım ürünlerinin üretim, satış ve pazarlamasını yapmaktadır.

Tarım sektöründe uzun yıllar yaptığı çalışmalar neticesinde elde ettiği marka bilinirliği, sektör liderliği, yaygın satış ve dağıtım ağından aldığı güçle 2005’de hayvan sağlığı, 2017’de de bitki besleme ve tohum bölümlerini oluşturan Hektaş, uluslararası kabul görmüş sertifikaları ve standartları, modern üretim tesisleri, üretim kapasitesi ve yetenekleri, güçlü altyapısı, lojistik ve teknik servisi ile Türkiye’de tarıma verdiği desteği artırarak sürdürmektedir. Akıllı tarım uygulamalarında öncü olan şirketin, organomineral gübre üretimi, tohum ıslahı konularında ARGE çalışmaları devam etmektedir.

Hektaş’ın üreticileri bilinçlendirmek, akıllı tarım uygulamalarını anlatmak ve göstermek, dünya ile rekabet edebilmelerini sağlamak amacıyla 2018 yılında başlattığı “Akıllı Tarım Yollarda” etkinlikleri 2019’da “Akıllı Tarım Köylerde” ismiyle direkt köylerdeki üreticileri hedeflemiştir. Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Hektaş, “Akıllı Tarım Köylerde” etkinliği ile 1 yılda toplam 12.000 km yol kat ederek; 27 ildeki 230 köyde, 10 bini aşkın üreticiye doğrudan ulaşmıştır.

Hektaş, tarım ilaçları sektöründe 2019 yıl sonu itibarıyla göstermiş olduğu üstün performansla sektördeki üst sıralardaki yerini korumuştur.

Hektaş, 2019 yılı verileri esas alınarak hazırlanan 2020 İSO 500 listesinde üretimden satışlar kriterine göre 382. sırada yer almıştır.

Tarım Hayvancılık Grup Şirketleri