Menü
ENGLISH

Akdeniz Chemson Kimya San. ve Tic. A.Ş.

Akdeniz Kimya, konusunda dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri konumundadır.
Akdeniz Chemson Kimya San. ve Tic. A.Ş.
Akdeniz Kimya, konusunda dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri konumundadır.

OYAK şirketleri arasına 19 Aralık 2012 tarihinde katılan Akdeniz Kimya, 1976 yılında PVC bazlı pencere ve yapı profilleri, boru, enjeksiyon ürünleri, kablo izolasyon ve yumuşak yüzey kaplamalarına renk, esneklik, dayanıklılık gibi özellikler veren katkı maddeleri üretmek ve pazarlamak üzere İzmir’de kurulmuştur.

Faaliyet alanı PVC bazlı pencere ve yapı profilleri, boru, enjeksiyon ürünleri, kablo izolasyon ve yumuşak yüzey kaplamaları imalatında kullanılan polimer katkı maddeleri üretmek ve pazarlamak olan Avusturya merkezli Chemson AG ile alt şirketleri Kasım 2013’te OYAK şirketleri arasına katılmıştır. Şirket halihazırda Avusturya, İngiltere, ABD, Avustralya, Çin, Brezilya ve Almanya’da üretim ve/veya satış faaliyetleri sürdürmektedir.

OYAK, faaliyette bulunduğu sektörlerde sürdürülebilirlik ve karlılık hedefi doğrultusunda kimya sektörüne hizmet veren şirketlerinden Akdeniz Kimya ile Chemson’u tüm operasyonlarıyla birlikte “Akdeniz Chemson” markası altında birleştirmiştir. Bu büyük birleşme hamlesi ile Akdeniz Chemson, PVC stabilizatörleri alanında 5 kıtada faaliyet gösteren ve 110 ülkeye satış yapan dünyanın en büyük şirketi unvanına ulaşmıştır.

akdeniz_chemson
KURULUŞ TARİHİ
1976
OYAK GRUBUNUN İŞTIRAK TARİHİ
2012
OYAK GRUBUNUN PAYI
%100
FAALİYET KONUSU
PVC stabilizatörü ile çeşitli endüstriyel kimyasalların üretim ve pazarlaması
ADRES
Kemalpaşa O.S.B. Mh. İzmir Kemalpaşa Asfaltı Cd. No: 45 35735 Kemalpaşa İZMİR
İNTERNET ADRESİ
TELEFON
+90 (232) 877 01 44
FAKS
+90 (232) 877 01 50
Kimya Şirketleri